A wystarczyło usunąć i przeprosić

-

Niech przypadek admina wydziałowej facebookowej strony będzie przestrogą dla wszystkich wirtualnych wodzirejów, którzy nie rozróżniają misji rozbawiania świata od zachowania zwykłej przyzwoitości.

Afera wybuchła z całkowitej błahostki i można było ją zakończyć zaraz po pojawianiu się pierwszych negatywnych komentarzy użytkowników. Dlaczego nikt nie usunął zdjęcia i pozwolił, aby wisiało przez ponad 4 dni?

Po opublikowaniu wpisu na blogu, zrobiło się jeszcze weselej. Jedna z oburzonych czytelniczek wysłała maila do dziekana AGH  i najprawdopodobniej konsekwencją tego była reakcja rzecznika prasowego tejże uczelni, który osobiście na blogu przeprosił wszystkich dotkniętych wypowiedzią studenta.

Ostatecznie w niedzielę pojawił się wpis:

Przechwytywanie968

 

A wystarczyło od razu usunąć i przeprosić…

PS. Nie wiem kiedy Śląsk tworzył własne państwo. Chyba coś mi umknęło na lekcjach historii :)


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

7 KOMENTARZE

  1. @Tud

    Księstwo jako takie zawsze może być osobnym państwem – patrz Wielkie Księstwo Luksemburga czy Księstwo Liechtensteinu. Jeśli chodzi o księstwa śląskie, to sprawa jest trochę trudniejsza, bo de facto od zbrodni gąsawskiej w 1227 roku były oddzielnymi bytami państwowymi, choć de iure (o ile dobrze rozumuję) nadal były w granicach Państwa Piastowskiego zgodnie z wciąż obowiązującą ustawą sukcesyjną Bolesława Krzywoustego. Niezależność księstw śląskich zaczęła się kruszyć od 1289, gdy hołd lenny Wacławowi II złożył książę Kazimierz bytomski, a w ciągu następnego półwiecza prawie wszystkie księstwa śląskie poszły tą samą drogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj