Projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych trafi do prac w Komisji?

Tak przynajmniej twierdzą nasi posłowie:

 

Przypominam, że jeden projekt autorstwa Marka Plury dotyczący nadania śląskiej mowie statusu języka regionalnego leży już w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych od ponad dwóch lat, ponieważ… czeka na opinię rządu.

Jutro od godz. 16:00 do 18:15 odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej swoje przemówienie wygłosi prof. Zbigniew Kadłubek.

Oczywiście wszystko można śledzić na stronie sejmu pod adresem: sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

5 komentarzy

 • smutny napisał(a):

  Z. Kadłubek napisał, że mógłby być Ślązakiem nawet na księżycu. Pytanie, czy kogoś kto pisze tego typu rzeczy można traktować poważnie. Prof. Kadłubek sakralizuje śląskość, deifikuje Śląsk. Deklaruje się jako katolik, chrześcijanin, ale można odnieść wrazenie, że to raczej współtworca czegoś, co można by nazwać śląskim neopoganstwem.

 • hd-a napisał(a):

  @smutny, beka to mało powiedziana. kadłubek jest filologem, wiesz?

 • Tuudi napisał(a):

  “Śląski neopoganizm” aż sobie to zanotuję, bo takich perełek to ze świecą szukać :)

 • smutny napisał(a):

  Tak, Panie Tuudi. Zbigniew Kadłubek umieszcza w centrum Śląsk, którego kult uprawia. Jest wyznawcą Śląska jako czegoś w rodzaju bóstwa.. Te jego natchnione, nawiedzone frazy o Śląsku można przyrównać do modlitw.

 • Tuudi napisał(a):

  Bo bardzo ciekawe stwierdzenie zważywszy na fakt, że przytoczony przez Pana cytat pochodzi z Listów z Rzymu, które aż przesycone są odniesieniami religijnymi, do których zresztą Kadłubek przyznaje się. Książki filozoficzno-filologiczne pełne są metafizycznych odniesień i nikt nie zarzuca ich autorom, że są neopoganami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *