Podsumowanie 2014 roku na Tuudi.net. To był bardzo dobry czas!

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. I ja chciałbym podsumować ostatnie 12 miesięcy na Tuudi.net. Opisałem najważniejsze wydarzenia, zmiany i tak zwane kamienie milowe. Stwierdzenie, że rok 2014 był przełomowy jest może zbyt przesadzone, ale na pewno był to bardzo ważny w rozwoju bloga.

QUINOA

Tuudi.net w nowych szatach

Od stycznia. Mimo, że z perspektywy czasu widzę, że niektóre rzeczy można było zrobić lepiej, była to jedna z największych zmian w historii bloga. Niezmiernie cieszę się, że nowy szablon przypadł Wam do gustu – na pewno jest czytelniej i przejrzyściej. Mimo, że w najbliższym czasie nie planuję kolejnej zmiany, wiem, że jest ona nieunikniona. Sądzę, że czas zastanawiać się nad kolejnymi rozwiązaniami.

Patronat medialny nad książkami

Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej odwala kawał dobrej roboty związanej z krzewieniem regionalnej kultury . Zawsze to powtarzałem i zawsze to będę powtarzać. W tym roku pod patronatem Tuudi.net ukazały się:

Komisorz Hanusik – genialna komedia kryminalna napisana oczywiście po śląsku przez Marcina Melona. Nawet podczas drugiego czytania śmiałem się niemiłosiernie. Rozwiewam wątpliwości – ciężko czyta się tylko pierwsze kilka stron. Później przyzwyczajamy się do innego zapisu słów niż w języku polskim.

Ich książęce wysokości. Część górnośląska – interesująca książka autorstwa Jerzego Ciurloka. Nie jest to pozycja naukowa, którą powinniśmy traktować jako źródło wiedzy historycznej. Ciekawie i przystępnie napisana, obowiązkowa propozycja dla wszystkich, którzy interesują się historią regionu.

Dante i inksi – zbiór poezji w śląskim przekładzie Mirosława Syniawy. Ktoś powie, że poezja jaka jest, każdy widzi. To nie do końca prawda, bo Mirek Syniawa udowodnił, że po śląsku można zapisać (i to jak!) najważniejsze i najbardziej znane wiersze światowych poetów.

„Własny” miesiąc w kalendarzu Mężczyźni z węgla

Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i nobilitacja. Będąc w zeszłym roku na wernisażu pierwszej części projektu nieśmiało marzyłem, że może kiedyś i mi zrobią zdjęcie do kalendarza… Miejsce w kalendarzu dodało mi ogromnego kopa do działania i potwierdziło, że to co piszę i robię ma sens.

Ambasador akcji Jestem Ślązakiem

Czyli zbiórki 100.000 podpisów pod projektem nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych. Kolejna, a raczej wcześniejsza nobilitacja w środowisku regionalnym. Co dalej z akcją? Przekonamy się w najbliższym roku, mam nadzieję.

Najpopularniejsze wpisy w roku 2014

Według liczby wejść

  1. 6 faktów i mitów o Śląsku
  2. 5 wyjątkowo zielonych miejsc na Śląsku, o których nie miałeś pojęcia
  3. Jak od RAŚ dostałem 150 zł za Marsz Autonomii
  4. 9 mitów o Śląsku. Wersja dla dociekliwych
  5. Śląski nacjonalizm ma się dobrze, bo przymykamy na niego oko

Poczytajcie, jeśli jeszcze nie zdążyliście :)

Co dalej?

Życzcie mi na rok 2015 dużo weny i głowy pełnej pomysłów. Jeżeli nadchodzący rok będzie tak samo udany jak obecny to będę bardzo zadowolony. A jestem przekonany, że będzie jeszcze lepszy!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *