5 najważniejszych tekstów na blogu w 2015 roku

To był rok dobrych zmian na blogu! Najważniejszą oczywiście była zmiana wyglądu strony oraz rebranding logotypu. Obawiałem się tej zmiany, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć – poszedłem w dobrym kierunku.

Poniżej przedstawiam Wam 5 najważniejszych (lecz nie najpopularniejszych) tekstów w kończącym się roku. Jestem przekonany, że warto do nich wrócić:

1

3 rzeczy, których Polacy nie wiedzą o Ślązakach

Dla Ślązaków nic odkrywczego. Wiemy kim jesteśmy, kim się czujemy i czym dla nas jest śląsko godka. Jednak rzeczy oczywiste dla nas, dla Polaków mogą być ogromną nowością. Duża popularność testu pokazała, że publikować muszę częściej wpisy, które skierowane będą na zewnątrz. Cześć problemów Śląska bierze się z braku zrozumienia specyfiki i historii naszego regionu.

2

Polska jest mentalnie 90 lat za innymi krajami. To zasługa nas samych

Ten tekst to manifest młodego pokolenia, który odbił się szerokim echem. Przekonuję w nim, że narodowe przywary to tak naprawdę efekt naszego zachowania, na które mamy przecież wpływ!

3

Kim jesteśmy? Szkic współczesnego młodego Ślązaka

Kiedyś było inaczej. Dziś wcale nie jest łatwiej. Co w XXI wieku znaczy „być Ślązakiem”? Czy ważne jest pochodzenie? Czy ważne jest to, jak ktoś mówi? Skąd bierze się śląskość młodych Ślązaków?

4

W poszukiwaniu zagubionego serca. Czy zdołałem pokochać tę ziemię?

Jeden z ważniejszych dla mnie tekstów, który dotyczy ludzkiej tożsamości. Co sprawia, że kochamy Ziemię, na której mieszkamy? Czy mamy na to wpływ? Czy tożsamość jest wynikiem wyborów, czy raczej dziedziczymy ją?

5

Wobec zmierzchu jesteśmy zupełnie bezradni

Tekst, który wyszedł poza stworzone przeze mnie ramy dla blogu. Trochę Śląski, trochę egzystencjalny. Napisany wówczas, gdy szukałem w życiu tego, co powinno być dla mnie ważne. Znalazłem.

Rajza.Tuudi.net

 

To nie wpis, a nowy dział, który utworzyłem w połowie roku. Doszedłem do wniosku wówczas, że chciałbym dzielić się z Wami nie tylko moimi myślami na temat Śląska, ale także zdjęciami i opisami miejsc, które miałem okazję zwiedzić. Wciąż eksperymentuję i wciąż szukam kierunku.

Dotychczas opisałem Izrael i Palestynę oraz Jordanię. W przyszłym roku planuję kolejną wycieczkę do dość egzotycznego kraju. Ale szczegółów nie chcę póki co zdradzać :)

W przyszłym roku życzę sobie jeszcze więcej inspiracji i jeszcze więcej ważnych tematów, o których będę mógł pisać. Dziękuję Wam, że jesteście ze mną! Bez Was to miejsce nie miałoby sensu :)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *