Energia odNowa #1 – Trujące powietrze

Zanieczyszczone powietrze to jeden z największych współczesnych problemów z jakimi boryka się nasz region. Wydaje się to bardzo proste – co wrzucimy do pieca, to będziemy następnie wdychać. Dlaczego zatem tak wielu Ślązaków pali śmieci? Dlaczego spalanie w przydomowych kotłach wszelkiego rodzaju odpadów jest wciąż akceptowane przez sąsiadów i domowników? Dlaczego wciąż powątpiewa się w to, że smog niesamowicie negatywnie wpływa na nasze zdrowie, podczas gdy palenie papierosów spotka się z jasnym społecznym ostracyzmem?

Zgadzam się, że zmiany w prawie są potrzebne. Jednak największa zmiana musi nastąpić w naszym postępowaniu. Musimy edukować i nakłaniać nieprzekonanych, że troska o czyste powietrze jest w naszym wspólnym interesie. To nie fanaberia, to odpowiedzialność przed samym sobą i kolejnymi pokoleniami.

My – Ślązacy musimy wiedzieć, że węgiel to nasze bogactwo. Ale tak samo jak z klejnotem obchodzi się ostrożnie, tak samo ostrożnie musimy eksploatować i spalać paliwa kopalne.

Powyższy odcinek traktuje o smogu i trującym powietrzu. Jest to pierwszy wpis z pięcioodcinkowej serii, która pojawiać będzie się cyklicznie na blogu, a która jest częścią akcji Energia odNowa. Poprzez wpisy promowane hashtagiem #energiaodNowa chcę zwrócić Waszą uwagę na ekologiczne problemy, które są wokół nas. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii dostępne są na stronie energiaodnowa.pl

Seria artykułów #energiaodNowa – są to wpisy sponsorowane, które napisane zostały przeze mnie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)

2 komentarze

  • Smogster.pl napisał(a):

    Mam nadzieje że społeczeństwo będzie coraz to bardziej świadome zagrożenia ;)

  • Lenka napisał(a):

    Czy nikt nie widzi, że klimat nam się zmienia pod nosem??? Ulewy, huragany, ciepłe zimy, mokre lato, rekordowe upały….może my jeszcze dożyjemy w znanym nam świecie ale nasze dzieci mogą mieć poważne problemy….a rząd walczy z OZE…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *