Niemapa Katowice to alternatywny przewodnik po Katowicach, który zachęca do aktywnego zwiedzania miasta. Z pozoru wygląda jak typowa rozkładana broszura, ale w rzeczywistości jest czymś więcej – jest zbiorem ciekawostek, kreatywnych zadań i pięknych ilustracji. Niemapa zachęca do interakcji – nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Niemapa Katowice to także miejsce na kreatywność i pomysłowość!

Niemapa Katowice – od mieszkańców

Publikacja powstałą we współpracy z mieszkańcami Katowic, wszak to właśnie mieszkańcy wiedzą najlepiej co najlepszego ukrywają w sobie Katowice. Zaprosiłyśmy do współpracy Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw sobie miasto, z prośbą o to, by wybrał trzy budynki, które jego zdaniem najlepiej oddają charakter miasta – liczymy na to, że użytkownicy NIEMAPY również mają swoje ulubione budynki i miejsca w Katowicach – mówi Małgosia Żmijska z Mamy Projekt.

niemapa katowice

Wśród miejsc pokazanych na niemapie są między innymi – Tauzen, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów oraz inne – mniej oczywiste miejsce. Poznajemy także śląskie stworki, które obecne są w naszych wierzeniach i podaniach. Dzięki niemapie nasze pociechy dowiedzą się jak działa tramwaj. Jeśli w Katowicach jesteśmy tylko przejazdem lub jeśli mamy znajomych, którym chcemy pochwalić się miastem – nic prostszego – do niemapy dołączona jest widokówka, którą możemy wysłać do bliskich nam osób.

Niemapa Katowice dostępna będzie do kupienia w niektórych sklepach w Katowicach. Więcej na temat dystrybucji dowiecie się na stronie niemapa.pl. NIEMAPĘ wymyśliły Mamy Projekt – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Nastki, Asia Studzińska, mama Poli oraz Monika Szewczyk-Wittek, mama Oli – a robią ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo, dumnymi rodzicami Juliana. Rysowaniem i projektem graficznym zajmuje się Maciek Blaźniak podczas gdy Asia Guszta koordynuje współpracę.

 Tymczasem mam do rozdania dwa egzemplarze jeszcze świeżutkiej i pachnącej niemapy. Wystarczy, że wyślecie na adres tuudi@tuudi.net krótki opis miejsca w Katowicach, które jest Wam szczególnie bliskie lub interesujące. Na Wasze maile czekam do niedzieli włącznie. 
Poprzedni artykułŚląskie tradycje wielkanocne – poznaj Wielkanoc na Śląsku
Następny artykuł5 rzeczy, które Polacy muszą wiedzieć o Ślązakach

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj