Co zobaczyć blisko Coral Bay?

Okolice Coral Bay były naszym ostatnim i jednym z bardziej udanych noclegów. Zatrzymaliśmy się w Petsas Apartments, gdzie zakwaterowano nas w przestronnym apartamencie z dwoma sypialniami oraz salonem połączonym z aneksem kuchennym. Za noc dla 3 osób zapłaciliśmy 220 zł. Mieliśmy stąd blisko samochodem do ciekawych miejsc znajdujących się nad brzegiem morza oraz 10 minut spacerkiem na plażę. Jedynym minusem apartamentu była zbyt bliska odległość od drogi głównej.

Edro III Shipwreck 

Wrak frachtowca Edro III, który w grudniu 2011 roku rozbił się o skały niedaleko Coral Bay. Jest to popularne miejsce wycieczek turystów oraz lokalsów, co ciekawe spotkaliśmy parę nowożeńców z Polski, którzy właśnie w tym miejscu mieli swoją sesję zdjęciową. Wrak Edro III jest zdecydowanie ciekawszy niż Shipwreck MV Demetrios II, który znajduje się nieopodal Pafos.

Aiva arches oraz Aras fingers 

Robiące niesamowite wrażenie formacje skalne znajdujące się tuż nad brzegiem morza. Jest to idealne miejsce zarówno piknik przy zachodzie słońca, jak i plażowanie w upalny dzień. Plaże co prawdą są dzikie i bywają zaśmiecone, lecz bez problemu znajdziemy zatoczkę z czystą wodą i piaskiem.

Coral Bay 

Coral Bay ze znajdującą się tam plażą jest klasycznym przykładem dobrze zorganizowanego miejsca dla turystów. Można tutaj wypożyczyć parasol oraz leżaki, zjeść obiad w okolicznych lokalach lub spróbować swoich sił w sportach wodnych. W przeciwieństwie do Laourou Beach – Coral Bay jest zdecydowanie większą plażą i w naszym odczuciu bardziej interesującą dla osób chcących miło spędzić czas nad brzegiem morza.

Cypr - spis treści

Informacje praktyczne