Kim jestem?

Łukasz Tudzierz

autor

Ślązak, górołaz, wspinacz, taternik. Nie lubię hoteli, uwielbiam za to włóczyć się z plecakiem po miastach i drogach i pagórkach. Mieszkam w Katowicach, ale pochodzę z Łazisk Górnych. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Ekonomicznego w Krakowie. Zawodowo pracuję jako Scrum Master w branży IT.

Zostałem wyróżniony mianem Blogera Roku 2010 według Onet.pl, Mężczyzny z Węgla, a także byłem ambasadorem akcji Jestem Ślązakiem, która miała na celu uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną. Jako główny koordynator przyczyniłem się do przetłumaczenia Facebooka na język śląski.

Tuudi.net

blog

Jest najstarszym i jednym z niewielu blogów obecnych w polskiej blogosferze, którego tematy dotyczą śląskiej tożsamości i problemów społeczno – ekonomicznych Górnego Śląska.

Nieprzerwanie od 2006 roku opisuję Śląsk, który mimo tak wielu wad wciąż jest na pierwszym miejscu w moim sercu. Piszę po polsku, myślę po śląsku. Nie jestem ukrytą opcją niemiecką, ale pamiętam o historii regionu, która wymuszała podejmowanie moralnie dwuznacznych decyzji. Zapraszam Was w podróż w głąb mojego Górnego Śląska, podczas której pozbędziemy się uprzedzeń, stereotypów i kompleksów.

nagrody
lat w Internecie
artykułów
fanów na Facebooku
odwiedzin strony

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do mnie

E-mail: tuudisso@gmail.com

tel. kom. 504–436-450

Zapraszam do kontaktu

Czytelników,

którzy zauważyli błąd na stronie, chcą podzielić się swoimi myślami lub spostrzeżeniami lub po prostu mają ochotę mnie poznać

Dziennikarzy,

którzy szukają merytorycznego komentarza dotyczącego wydarzeń społeczno-politycznych Górnego Śląska

Firmy, organizacje i miasta,

które szukają dobrego i skutecznego miejsca na promocję swoich produktów lub wydarzeń

Gazety oraz magazyny,

które chcą na swoich łamach publikować artykuły i teksty mojego autorstwa dotyczące Śląska i Ślązaków

Chętnie pochwalę się statystykami witryny oraz profilem Czytelników.