Kim jestem?

Łukasz Tudzierz

autor

Ślązak, górołaz, wspinacz, taternik. Nie lubię hoteli, uwielbiam za to włóczyć się z plecakiem po miastach i drogach i pagórkach. Mieszkam w Katowicach, ale pochodzę z Łazisk Górnych. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Ekonomicznego w Krakowie. Zawodowo pracuję jako Scrum Master w branży IT.

Zostałem wyróżniony mianem Blogera Roku 2010 według Onet.pl, Mężczyzny z Węgla, a także byłem ambasadorem akcji Jestem Ślązakiem, która miała na celu uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną. Jako główny koordynator przyczyniłem się do przetłumaczenia Facebooka na język śląski.

Tuudi.net

Portal | wcześniej blog

Tuudi.net to najstarszy górnośląski blog, obecnie górnośląski portal. Rzetelne źródło wiedzy o regionie, śląskiej kulturze i społeczeństwie – od 2006 roku.

Nieprzerwanie od 2006 roku opisuję Śląsk, który mimo tak wielu wad wciąż jest na pierwszym miejscu w moim sercu. Piszę po polsku, myślę po śląsku. Nie jestem ukrytą opcją niemiecką, ale pamiętam o historii regionu, która wymuszała podejmowanie moralnie dwuznacznych decyzji. Zapraszam Was w podróż w głąb mojego Górnego Śląska, podczas której pozbędziemy się uprzedzeń, stereotypów i kompleksów.

Portal Tuudi.net jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism pod poz. Pr. 3028 przez Sąd Okręgowy w Katowicach.

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do mnie

E-mail: tuudisso@gmail.com

tel. kom. 504–436-450

Przeczytaj więcej o współpracy z Portalem