Śląskiej tożsamości ciąg dlaszy, czyli…

Debata o Śląsku z udziałem przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska Jerzego Gorzelika i publicysty “Uważam Rze” Piotra Semki, która odbyła się 27 marca na antenie Radia eM.

Rozmowa do odsłuchania poniżej za pomocą playera lub do ściągnięcia jako jeden plik: TUTAJ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

7 komentarzy

 • sentymentalna napisał(a):

  “Uważam Rze”, niektórzy powinni wyjechać do Tybetu i pomedytować nad tym jak za pomocą wiedzy i faktów tworzyć rzeczywistość wokół siebie, a nie operować na niedoprecyzowanych abstrakcjach jak pan Semka. Mam wrażenie, że ten pan próbuje się wypowiedzieć na temat na który wcale nie posiada żadnego zdania. Stwarza nieadekwatną fikcję i próbuje się jej trzymać.

 • luxexsilesia napisał(a):

  Świetna debata!

  Spór naukowca będącego politykiem, ale argumentującego jak naukowiec, z dziennikarzem-publicystą używającym argumentów czysto emocjonalnych.
  Gorzelik uznaje fakty nawet jeżeli są niewygodne. Semka woli trudne sprawy “zamieść pod dywan” dla dobra idei polskiego patriotyzmu.

 • Tuudi napisał(a):

  Gorzelik pod sam koniec widać, że był zdenerwowany – szkoda, że nie opanował emocji. Semka może i pióro ma lekkie, ale niestety daru oratorskiego Ponboczek nie dał.
  A sama debata… Zderzenie wiadomego z wiadomym. Myślę, ze ciekawsza byłaby debata naukowców np. socjologów. Radio eM – rzucam pomysłem ;)

 • sentymentalna napisał(a):

  Dziękuję za “reklamę” na blogu! Pozdrawiam serdecznie.

 • Paweł Grobelny napisał(a):

  Ten blog jest “Śląsk oczami Ślązaka”. Nie możemy więc słuchać Cię w kwestiach decydujących dla Ślązaków, bo jesteś zainteresowaną stroną, zatem nieobiektywny. Tak jak nie możemy słuchać policjanta w sprawie emerytur policyjnych. Musimy pozostawić decyzję dotyczącą Śląska jego okupantowi z nadzieją, że będzie sprawiedliwa.

 • Tuudi napisał(a):

  Nieobiektywny jestem zawsze, bo piszę o czymś z własnej perspektywy. Nieobiektywny jest także Pomorzanin, Góral, Mazur…
  Trzeba odróżnić obiektywność od rzetelności, bo sa to dwie rożne sprawy.

 • tuciu napisał(a):

  Przyłączam się do luxexsilesia: bardzo fajna debata. Gorzelik pokazał moim zdaniem klasę, nie przemilczał niewygodnych tematów, ale nie oddawał też pola. Szkoda, że tylko marginalnie załapał się temat regionalizacji i podziału kompetencji i wpływów podatkowych między centrum i regiony. Semka też wypadł lepiej niż się spodziewałem, ale pewnie dlatego, że oczekiwałem bardzo niewiele. Fajnie, że jest zadowolony z wyników spisu. Jego interpretacja i wycof Kaczyńskiego z obraźliwych dla Ślązaków słów oznacza, że nawet warszawscy politycy narodowej prawicy nie mogą już więcej pozwolić sobie na robienie z Ślązaków czarnego luda i piątej kolumny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *