Ko Rok – rajska wyspa w Tajlandii

Ko Rok to wyspa marzeń. Z lazurową i ciepłą wodą, przepiękną rafą koralową, miękkim piaskiem i… wcale nie tłumami turystów. Ale o tym później :) Nie bez przesady powiem, że jest to jedno z piękniejszych miejsc w jakich byłem w całym życiu. A trochę już świata widziałem.

Jak dostać się na Ko Rok?

Ko Rok to tak naprawdę dwie wyspy: Ko Rok Noi i Ko Rok Yai. Znajdują się one około 30 kilometrów od brzegów Ko Lanty. Nie można dostać się tutaj inaczej jak tylko zorganizowaną wycieczką, którą wykupić można praktycznie w każdym punkcie turystycznym na Ko Lancie. Cena poniżej której nie da się zejść to 1300 batów / osobę (naprawdę sprawdzone info!) My zdecydowaliśmy się na operatora o nazwie Landa Garden Hill. W pakiecie otrzymujemy:

  • transfer łodzią motorową z plaży spod hotelu
  • opiekę kilku przewodników / obsługi (mówili całkiem nieźle po angielsku)
  • dobry sprzęt do snorkelingu
  • zapas wody mineralnej
  • syty lunch na wyspie (z mięsem / wege), cola, owoce
  • około 25 osób na pokładzie łodzi :)

Wycieczka trwała od godziny 9.00 do 16.00. W tym czasie odwiedziliśmy 3 miejsca do nurkowania i spędziliśmy ponad 2 godziny na wyspie, które każdy mógł wykorzystać według własnej woli. Odpowiadam na Wasze pytanie – tak, warto wydać 1300 batów. Zdecydowanie warto!

Snorkeling na Ko Rok

Jeśli uwielbiacie snorkować to wycieczka na wyspy będzie dla Was fantastycznym przeżyciem. Nurkowałem już w swoim życiu w wielu miejscach, ale nigdzie nie spotkałem się z tak niesamowitą przejrzystością wody, która wynosiła około 25 metrów. Rafa koralowa jest dobrze zachowana i dość różnorodna w zależności od miejsca, w którym zatrzymacie się. Przyzwyczajony do praktycznie samotnego nurkowania w Omanie czy Jordanii nie potrafiłem przywyknąć do dużej ilości osób wokół mnie. Niestety – coś za coś.

Tak wygląda snorkowanie: (filmy w HD)

Także rafa koralowa, która znajduje się „na plaży” jest interesująca, chociaż nie tak bogata, jak ta dostępna z łodzi.

Poniżej prezentuję Wam film, który nakręciłem podczas nurkowanie właśnie tuż koło plaży:

Plaże na Ko Rok

Teraz najważniejsze! Czy plaże na Ko Rok są rajskie i bajkowe? Tak, ale musicie być odrobinę cwani i przebiegli. Generalnie jak nie trudno się domyślić wyspy są bardzo popularnym miejscem wycieczek. Każdego dnia do prowizorycznego molo dobija wiele statków z turystami, którzy tłumnie oblegają pobliską plażę.

Ale wystarczy przejść pareset metrów dalej i minąć skały, aby naszym oczom ukazała się całkowicie pusta plaża. Chociaż brzmi to trochę abstrakcyjnie i nierealnie, zapewniamy Was, że piszemy prawdę! Poglądowo zamieszkamy mapkę:

Pusta plaża na Ko Rok jest właśnie tutaj :)

A jak wygląda sama plaża. Zobaczcie sami:

Tajlandia - Spis treści

Trekking w Tajlandii

Czytaj dalej