Energia odNowa #1 – Trujące powietrze

3

Zanieczyszczone powietrze to jeden z największych współczesnych problemów z jakimi boryka się nasz region. Wydaje się to bardzo proste – co wrzucimy do pieca, to będziemy następnie wdychać. Dlaczego zatem tak wielu Ślązaków pali śmieci? Dlaczego spalanie w przydomowych kotłach wszelkiego rodzaju odpadów jest wciąż akceptowane przez sąsiadów i domowników? Dlaczego wciąż powątpiewa się w to, że smog niesamowicie negatywnie wpływa na nasze zdrowie, podczas gdy palenie papierosów spotka się z jasnym społecznym ostracyzmem?

Zgadzam się, że zmiany w prawie są potrzebne. Jednak największa zmiana musi nastąpić w naszym postępowaniu. Musimy edukować i nakłaniać nieprzekonanych, że troska o czyste powietrze jest w naszym wspólnym interesie. To nie fanaberia, to odpowiedzialność przed samym sobą i kolejnymi pokoleniami.

My – Ślązacy musimy wiedzieć, że węgiel to nasze bogactwo. Ale tak samo jak z klejnotem obchodzi się ostrożnie, tak samo ostrożnie musimy eksploatować i spalać paliwa kopalne.

Powyższy odcinek traktuje o smogu i trującym powietrzu. Jest to pierwszy wpis z pięcioodcinkowej serii, która pojawiać będzie się cyklicznie na blogu, a która jest częścią dziesięcioodcinkowej serii z akcji Energia odNowa. Poprzez wpisy promowane hashtagiem #energiaodNowa chcę zwrócić Waszą uwagę na ekologiczne problemy, które są wokół nas. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii dostępne są na stronie energiaodnowa.pl

Seria artykułów #energiaodNowa – są to wpisy sponsorowane, które napisane zostały przeze mnie.

Poprzedni artykułStadion Śląski – jak prezentuje się przed oficjalnym otwarciem? [GALERIA]
Następny artykuł5 typów Ślązaków, z których jestem dumny

3 KOMENTARZE

  1. Czy nikt nie widzi, że klimat nam się zmienia pod nosem??? Ulewy, huragany, ciepłe zimy, mokre lato, rekordowe upały….może my jeszcze dożyjemy w znanym nam świecie ale nasze dzieci mogą mieć poważne problemy….a rząd walczy z OZE…

  2. My je dostrzegamy! Od ponad 20 lat prowadzimy projekty, których celem jest zwrócenie uwagi na problemy klimatyczne i znalezienie rozwiązań do problemów. Dla zainteresowanych zapraszamy na stronę adaptcity.pl, która poświęcona jest naszemu projektowi przygotowującemu strategię do zmian klimatu dla Warszawy. Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z projektem Eko-lokator który zwraca uwagę na oddziaływanie budynków z wielkiej płyty i starych kamienic na zmiany klimatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj