Festiwal obietnic wyborczych – przemówienie do Ślązaków

Nie dajcie się zwieść fałszywej propagandzie! Nie dajcie sobie wmówić, że Wasza tożsamość jest inna od polskiej. Są pewne ruchy, pewne frakcje, które głoszą chwytliwe poglądy na temat narodowości. Nie dajcie się zwieść pozornym ideom, które za chwilę przeminą, które zapewne inspirowane są przez wrogów Polski. Pamiętajcie, że Ślązacy to odwieczny szczep polskości.

Festiwal obietnic wyborczych – przemówienie do Ślązaków

Nie dajcie się zwieść fałszywej propagandzie! Nie dajcie sobie wmówić, że Wasza tożsamość jest inna od polskiej. Są pewne ruchy, pewne frakcje, które głoszą chwytliwe poglądy na temat narodowości. Nie dajcie się zwieść pozornym ideom, które za chwilę przeminą, które zapewne inspirowane są przez wrogów Polski. Pamiętajcie, że Ślązacy to odwieczny szczep polskości.

Autor

Kategorie

POdziel się z innymi

Ślązaczki i Ślązacy!

Przyjechałem do Was dzisiaj, aby zdać raport z naszej pracy dla Waszego regionu. Wszyscy widzimy, jak wspaniale rozwija się nasza Ojczyzna. Widzimy, jak wzrasta pozycja Polski w Europie i na świecie. Widzimy, jak nasze reformy ZMIENIAJĄ na lepsze oblicze Kraju. Wiemy, że silny i dostatni Śląsk to bezpieczna i bogata Polska.

Prawość i Godziwość ma konkretny plan na rozwiązanie śląskich problemów. Tylko owocna współpraca rządu Prawości i Godziwości ze śląskimi samorządowcami przyniesie efekty, których wymagacie od nas!

Czarne złoto tej wspaniałej ziemi

Wiemy, jak wielkim dobrodziejstwem jest dla Górnego Śląska węgiel. Wydobywane przez dziesięciolecia czarne złoto nie tylko dawało chleb i pracę Wam – Ślązakom, ale pomagało odbudowywać zniszczoną przez niemieckiego najeźdźce stolicę. My – Polacy z wdzięcznością o tym wciąż pamiętamy. I nigdy nie zapomnimy Waszego poświęcenia.

Obiecujemy, że zaniedbywane przez lata kopalnie będą dostatecznie dofinansowane. Sprawimy, że wydobycie węgla będzie nie tylko tańsze, ale także bezpieczniejsze. Nic nie liczy się dla nas tak bardzo, jak bezpieczeństwo Waszej pracy pod ziemią!

Wiemy, że wydobycie węgla będzie opłacalne przez kolejne dziesięciolecia. Dlatego nie tylko istniejące kopalnie są niezwykle ważne. Jesteśmy już na etapie pierwszych konsultacji. Chcemy ponownie OTWORZYĆ zamknięte zakłady pracy i dać pracę tym, którzy obecnie pozostają bez zatrudnienia. Damy pracę stabilną, bezpieczną i dobrze płatną. To wszystko już jest planowane i konsultowane.

Ślązacy to szczep polskości

Drodzy Ślązacy! Na początku XX wieku miała miejsca wspaniała demonstracja miłości do Polski. Ślązacy po latach zniewolenia u pruskiego oprawcy, chwycili za broń. Wielu z nich złożyło daninę życia i krwi, aby Górny Śląsk wrócił po latach tułaczki do Matki Polski. Czy potrzebujemy innych dowodów na odwieczną polskość tych ziem?! Przecież to krew i oddanie Waszych przodków przypieczętowało powrót umęczonej i strudzonej Śląskiej Ziemi do Ojczyzny, która przyjęła Waszych ojców pod swoje ramiona. To dzięki ofiarności i bohaterstwu tych ludzi, dzisiaj możecie dumnie nazywać się POLAKAMI!

Nie dajcie się zwieść fałszywej propagandzie! Nie dajcie sobie wmówić, że Wasza tożsamość jest inna od polskiej. Są pewne ruchy, pewne frakcje, które głoszą chwytliwe poglądy na temat narodowości. Nie dajcie się zwieść pozornym ideom, które za chwilę przeminą, które zapewne inspirowane są przez wrogów Polski. Pamiętajcie, że śląskość to odwieczny szczep polskości.

Nadchodzące wybory to dla nas czas ważnej próby. To od radnych sejmiku wojewódzkiego w dużej mierze zależy kształt kultury, jaka będzie promowana i nauczana w śląskich szkołach, teatrach, domach kultury. Czy chcemy, aby nasze dzieci nie wiedziały kim byli Żołnierze Wyklęci i bohaterowie Powstań Śląskich? Czy zamiast nich wolimy niemieckich i nazistowskich poetów? NIE! Polska kultura na śląskich ziemiach to dla nas nie tylko priorytet. To nasz patriotyczny obowiązek!

Ekologia na pierwszym miejscu

Wszyscy widzimy, że rządy Pomostu Społecznego wraz z Ruchem Separatystów Śląskich nie wpłynęły pozytywnie na jakość powietrza w Waszym regionie. Od wielu lat nic się nie zmienia. Ślązacy wciąż oddychają brudnym i zanieczyszczonym powietrzem. Nasze ugrupowanie przygotowało konkretne ustawy, które wspomogą samorząd w walce ze smogiem. Na ten cel zabezpieczyliśmy 25 mld IRR, które mogą być spożytkowane przez kolejne 4 lata. Aby tego dokonać potrzeba dobrej współpracy pomiędzy rządem i samorządowcami.

Gwarancją tej współpracy jest Prawość i Godziwość – drużyna sprawdzona, doświadczona i uczciwa.

Głosujcie na Prawość i Godziwość!

oklaski na stojąco! 

KLIKNIJ I Podziel się z innymi

11 KOMENTARZE

  1. Tyle byloby odpowiedzi prawie calo ksionszka po Tytulem POTOP 2 przes te Hadziajstwo ze wschodu. Jou sie jusz nie gorsza bo poczulech tego PATRIOTYCZNEGO cyganistwa na moich plecach (dostolech od milcji obywatelskiej) bo zech sie przedstawiol jako Hanys!!!
    A to ze piszom tzw. kochany slonsk to jest fikcja i obluda…………..

  2. co sztyry lata ta sama lajera,te same pyski na plakatach i przi korycie cołko fora” desantowcow”
    ze cołki polszy do rzondzynio na GS i tak to jusz leci łod 1922 roka,ludzi trza łotworzyć ślypska i welować ślonzokow,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj