Dlaczego Koalicja Polski Śląsk to wspaniały pomysł?

-

Koalicja Polski Śląsk zainicjowała swoją działalność. W deklaracji założycielskiej napisano: “Jestem Ślązakiem, jestem Polakiem – pod tym zdaniem podpisać by się mogło wielu mieszkańców naszej ziemi, a my traktujemy je jako motto dla swojego działania”. Dlaczego Ślązaków nie-Polaków powinien zainteresować ten projekt polityczny?

Poniżej przedstawiam Wam 3 – moim zdaniem – najistotniejsze powody:

1. Poznamy nic nie znaczące organizacje…

… które zaczną dbać o polskość Śląska. Znacie Fundacje Służba Parlamentowi Ojczyźnie Narodowi? Obiła Wam się o uszy nazwa Towarzystwo Obrony Zachodnich Kresów Polski? Jeśli nie, to nic nie szkodzi. Koalicja Polski Śląsk skupiła w swoich szeregach organizacje, które swoim doświadczeniem i pracą przeciwstawią się fałszywej ich zdaniem idei tożsamości śląskiej, która rozwija się niezależnie od polskości. Czekamy na efekty i pokazanie się z jak najlepszej strony.

2. Może w końcu powstanie profesjonalny portal

Z ręką na sercu rzec mogę, że wciąż czekam na otwarcie śląskiego portalu, który poruszać będzie propolską tematykę. Swego czasu prowadzona była nawet zbiórka funduszy na stronie wPolityce, która służyć miała tej zacnej inicjatywie. Póki co, lepiej zorganizowali się sami Ślązacy, którzy przecież redagują Wachtyrza i niniejszą stronę, którą macie okazję czytać. Co więcej! Wszystkie śląskie strony, które znam powstały za pieniądze twórców lub przy wsparciu Czytelników.

Ktoś zapyta – a na co mi polsko-śląski portal? Wiecie, z ciekawości. Chciałbym zobaczyć, czy poza słowami, Ślązacy – Polacy są w stanie stworzyć nowoczesne media, których przecież po śląskiej stronie internetu nie brakuje.

Koalicja Polski Śląsk

3. Alternatywa jest zawsze wspaniała 

Koalicja Polski Śląsk jest odpowiedzią na działania Ruchu Autonomii Śląska. To naprawdę fantastycznie, że ci Ślązacy, którzy nie mieszczą się w formule działań rzekomo separatystycznego stowarzyszenia, w końcu znajdą alternatywę, w której będą mogli się realizować i spełniać.

Kwintesencją dojrzałych demokracji (którą Polska oczywiście nie jest i długo jeszcze nie będzie) jest społeczeństwo obywatelskie i samoorganizacja obywateli wokół spraw dla nich istotnych. Jeśli ktoś uważa, że o polskość Śląska należy walczyć, to właśnie Koalicja Polski Śląsk jest doskonałym miejscem na realizację własnych planów i marzeń.

Koalicja Polski Śląsk vs RAŚ

Póki co, to pobożne życzenia, aby KPŚ była przeciwwagą dla autonomistów. RAŚ w przeciwieństwie do KPŚ ma swoje lokalne struktury, działa na poziomie miast i gmin. Jest organizacją rozpoznawalną w regionie, która działa nie tylko w Internecie, ale przede wszystkim w terenie.

Jaka Waszym zdaniem przyszłość czeka KPŚ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Poprzedni artykuł#śląska rzecz – zolyty
Następny artykułQUIZ letni po śląsku
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najczęściej czytane w tym tygodniu: