Projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych trafi do prac w Komisji?

-

Tak przynajmniej twierdzą nasi posłowie:

 

Przypominam, że jeden projekt autorstwa Marka Plury dotyczący nadania śląskiej mowie statusu języka regionalnego leży już w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych od ponad dwóch lat, ponieważ… czeka na opinię rządu.

Jutro od godz. 16:00 do 18:15 odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej swoje przemówienie wygłosi prof. Zbigniew Kadłubek.

Oczywiście wszystko można śledzić na stronie sejmu pod adresem: sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

5 KOMENTARZE

  1. Z. Kadłubek napisał, że mógłby być Ślązakiem nawet na księżycu. Pytanie, czy kogoś kto pisze tego typu rzeczy można traktować poważnie. Prof. Kadłubek sakralizuje śląskość, deifikuje Śląsk. Deklaruje się jako katolik, chrześcijanin, ale można odnieść wrazenie, że to raczej współtworca czegoś, co można by nazwać śląskim neopoganstwem.

  2. Tak, Panie Tuudi. Zbigniew Kadłubek umieszcza w centrum Śląsk, którego kult uprawia. Jest wyznawcą Śląska jako czegoś w rodzaju bóstwa.. Te jego natchnione, nawiedzone frazy o Śląsku można przyrównać do modlitw.

  3. Bo bardzo ciekawe stwierdzenie zważywszy na fakt, że przytoczony przez Pana cytat pochodzi z Listów z Rzymu, które aż przesycone są odniesieniami religijnymi, do których zresztą Kadłubek przyznaje się. Książki filozoficzno-filologiczne pełne są metafizycznych odniesień i nikt nie zarzuca ich autorom, że są neopoganami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj