[RAPORT] Tragedia Górnośląska w mediach ogólnopolskich oraz Internecie

-

 

Dziś przedstawiam Wam nowość – raport z monitoringu w Internecie frazy „Tragedia Górnośląska”.

O co chodzi?

Dzięki specjalnym narzędziom jesteśmy w stanie przeszukiwać cały Internet pod kątem publikowanych artykułów oraz tematów na jakie rozmawiamy. Postanowiłem wykorzystać serwis SentiOne i obserwować częstotliwość występowania frazy „Tragedia Górnośląska” od 24 stycznia do 1 lutego.

A po co nam to?

Ano po to, aby ocenić, czy tematyka Tragedii Górnośląskiej przebiła się do mediów śląskich i ogólnopolskich.

I jaki efekt?

Z przykrością stwierdzić trzeba, że temat Tragedii Górnośląskiej praktycznie nie występował w  ogólnopolskich mediach głównego nurtu. O obchodach 71. rocznicy TG pisały głównie redakcje lokalne.

Sądzę, że nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że główna dyskusja prowadzona była w mediach społecznościowych, gdzie wciąż na pierwszym miejscu jest Facebook. Dla mnie, osoby zawodowo związanej z marketingiem wiosek z raportu jest jasny – Tragedia Górnośląska jest wciąż zupełnie nie znana w Polsce. Ogromną rolę w propagowaniu wiedzy o tych wydarzeniach powinny odgrywać media lokalne (co sądzę ma miejsce), władze poszczególnych miast i całego województwa. Jeszcze bardzo dużo pracy przed nami…

Poniżej przedstawiam Wam część raportu dotyczącego mediów społecznościowych. Na samym dole dostępna jest do zobaczenia i ściągnięcia pełna wersja raportu, która obejmuje także klasyczne media. W pełnej wersji możecie poczytać wszystkie opublikowane artykuły oraz 100 wybranych wypowiedzi z Internetu.

Media społecznościowe

Raport_MS-page-003

Raport_MS-page-004

Pobierz

pełną wersję raportu dot. mediów społecznościowych

Media tradycyjne

Raport_media-page-003a

Pobierz

pełną wersję raportu dot. mediów tradycyjnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

3 KOMENTARZE

  1. Nareszcie ! Nareszcie sie mowi o mordowaniu i przesladowaniu Slazakow ! To sa losy mojej rodziny. Dzieki wielkie !!!

    • Dla mnie to jest jakaś kpina z czegoś takiego jak Tragedia Górnośląska 1945! Mam oczywiście na myśli same podejście Ślązaków – tudzież innych mieszkańców Ślaska – do 70. rocznicy tych wydarzeń. Brak społecznego komitetu organizacyjnego obchodów tej tak ważnej dla Śląska, rocznicy martyrologi ludu śląskiego. Chciałoby się krzyczeć, Ślązacy – „Pobudka”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj