Facebook został przetłumaczony w 100% i jest już całkowicie dostępny po śląsku!

-

Nie jest to tłumaczenie o jakim marzyliśmy. Jest w nim sporo błędów, niedoróbek i jakieś tworów, o których pierwszy raz słyszę. Natomiast na pewno jest to ogromny krok naprzód w rozwoju ślonskij godki. Facebook po śląsku jest przykładem na to, że ślonsko godka jest językiem powszechnie i co najważniejsze – chętnie używanym.

Jak zmienić język polski na śląski?

Wchodzimy w ustawienia -> język i wybieramy ślonsko godka (jak na obrazku poniżej).

slonko_godka

Dla przypomnienia

11 kwietnia 2015 roku rozpoczęliśmy akcję, która miała na celu przekonać Facebooka, aby w swojej aplikacji pozwolił na tłumaczenie na język śląski. 30 kwietnia otrzymaliśmy informację, iż Facebook rozpoczął pracę nad wprowadzeniem nowego języka.


QUIZ Jak dobrze znasz ślonsko godka?

Sprawdź się!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

2 KOMENTARZE

  1. W 100% to chyba jeszcze nie. Przelaczylam facebook jakiś tydzień temu na język śląski, z racji mojej sympatii do tego języka. W wielu miejscach spotykamy tłumaczenie angielskie. Prowadze również kilka stron, tam to juz jest wolna amerykanka-panuje angielszczyzna a po slasku jest zaledwie kilka funkcji. Pozdrawiam.

  2. Po raz drugi ustawiłem sobie język śląski (raczej w ramach ciekawostki) i po 3 latach wciąż jest masa niedoróbek, o której pisała Justyna. Ktoś wie jaką drogą można to zgłosić, żeby uzupełniono braki? Bo jest ich mnóstwo nawet w podstawowych pozycjach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najczęściej czytane w tym tygodniu: