Facebook został przetłumaczony w 100% i jest już całkowicie dostępny po śląsku!

-

Nie jest to tłumaczenie o jakim marzyliśmy. Jest w nim sporo błędów, niedoróbek i jakieś tworów, o których pierwszy raz słyszę. Natomiast na pewno jest to ogromny krok naprzód w rozwoju ślonskij godki. Facebook po śląsku jest przykładem na to, że ślonsko godka jest językiem powszechnie i co najważniejsze – chętnie używanym.

Jak zmienić język polski na śląski?

Wchodzimy w ustawienia -> język i wybieramy ślonsko godka (jak na obrazku poniżej).

slonko_godka

Dla przypomnienia

11 kwietnia 2015 roku rozpoczęliśmy akcję, która miała na celu przekonać Facebooka, aby w swojej aplikacji pozwolił na tłumaczenie na język śląski. 30 kwietnia otrzymaliśmy informację, iż Facebook rozpoczął pracę nad wprowadzeniem nowego języka.

QUIZ Jak dobrze znasz ślonsko godka?

Sprawdź się!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

2 KOMENTARZE

  1. W 100% to chyba jeszcze nie. Przelaczylam facebook jakiś tydzień temu na język śląski, z racji mojej sympatii do tego języka. W wielu miejscach spotykamy tłumaczenie angielskie. Prowadze również kilka stron, tam to juz jest wolna amerykanka-panuje angielszczyzna a po slasku jest zaledwie kilka funkcji. Pozdrawiam.

  2. Po raz drugi ustawiłem sobie język śląski (raczej w ramach ciekawostki) i po 3 latach wciąż jest masa niedoróbek, o której pisała Justyna. Ktoś wie jaką drogą można to zgłosić, żeby uzupełniono braki? Bo jest ich mnóstwo nawet w podstawowych pozycjach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj