Tuudi.net obchodzi 10 urodziny! Poznaj historię najpopularniejszego bloga o Śląsku

-

Tuudi.net, czyli mój śląski punkt widzenia 24 listopada obchodzi 10 urodziny. Trudno mam pisać o blogu w trzeciej osobie, bo po tylu latach mogę bez wahania powiedzieć, że Tuudi.net to ja, czyli Łukasz Tudzierz. To moje myśli, to moja ewolucja, to miejsce, które jest dla mnie jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu.

Część z Was jest z mną od samego początku, część od kilku lat, część dopiero od niedawna. Dla wszystkich przygotowałem krótką multimedialną prezentację, która zabierze Was do samego początku – roku 2006.

Historia Tuudi.net

Miejsce bez uprzedzeń

Odkąd zdecydowałem, że chcę pisać tylko o Śląsku przyświecała mi jedna myśl – stworzyć miejsce intelektualnej dyskusji o Śląsku, gdzie nie będzie miejsca na uprzedzenia i resentymenty. Chciałem łamać stereotypy i pokazywać nowoczesny Górny Śląsk. Zadanie jakie wyznaczyłem sobie nie było łatwe, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć – warto było! Razem stworzyliśmy społeczność otwartą na innych i gotową do dyskusji. Może to zabrzmieć górnolotnie, ale taka jest prawda – dzięki Wam Śląsk staje się lepszy!

Nowoczesny Ślązak

Bez wahania napisać mogę, że wraz z wieloma Czytelnikami reprezentujemy pokolenie Nowych Ślązaków, którzy wychowani po 1989 roku nie wstydzą się swoich korzeni, ale jednocześnie nie zamykają się w lokalności. Podróżujemy, rozmawiamy, poznajemy, czytamy. Wiemy, że Polskę i Śląsk stać na więcej, wiemy, że to nasze pokolenie za kilka lat będzie rządzić w kraju i regionie. Nowoczesny Śląsk i Ślązak to wyzwanie dla każdego z nas. Walka ze stereotypami chociaż jest trudna to przynosi owoce każdego dnia.

Czego mi życzyć?

Przez 10 lat wiele się nauczyłem, ale i wiele nauki jeszcze przede mną. Życzcie mi, aby kolejna dekada w publicystyce była tak samo owocna i mobilizująca, jak poprzednia. Chciałbym znów na swojej drodze spotkać tylu wspaniałych i inspirujących ludzi, którzy motywowali i wspierali mnie w pisaniu.

Wielu z Was pytało się mnie, dlaczego działam na własną rękę? Dlaczego piszę tylko dla blogu? Niezależność jest dla mnie bardzo ważna i priorytetowa.

Chcesz mi dać prezent?

Widzisz poniżej przyciski? Udostępnij swoim znajomym ten post wraz z miłym komentarzem :)


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

2 KOMENTARZE

  1. Jestem z Tobą od początku. Nie możliwe, że to już 10 lat. Z przyjemnością czytam artykuły o ukochanym Śląsku i Twoich rajzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Najczęściej czytane w tym tygodniu:

3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj