To już 13 lat! Tuudi.net obchodzi kolejne urodziny

Głęboko wierzę, że Górnoślązacy, jako pełnoprawni obywatele RP zasługują na podmiotowe traktowanie. Jestem przekonany, że nasza odrębność kulturowa, historyczna, językowa oraz etniczna może ubogacać i uzupełniać tradycje Rzeczpospolitej, której od 100 lat zamieszkujemy granice.

-

Aż trudno mi uwierzyć, że od momentu opublikowania pierwszego wpisu na blogu minęło już 13 lat. Ponad dekada eksperymentów, projektów, prób, porażek oraz sukcesów nauczyła mnie jednej rzeczy – naprawdę warto angażować się i wierzyć, że mamy wpływ na otaczający nas świat.

Trochę statystyki. Do tej pory:

  • Opublikowałem na portalu 359 artykułów,
  • Strona wyświetlona została 1.287.825 razy, z czego ponad 269.000 tylko w tym roku. Biorąc pod uwagę niszową tematykę, jaką w Polsce jest kultura i polityka Górnego Śląska – uważam ten wynik za dobrze rokujący na przyszłość.

Po co nam to wszystko?

Głęboko wierzę, że Górnoślązacy, jako pełnoprawni obywatele RP zasługują na podmiotowe traktowanie. Jestem przekonany, że nasza odrębność kulturowa, historyczna, językowa oraz etniczna może ubogacać i uzupełniać tradycje Rzeczpospolitej, której od 100 lat zamieszkujemy granice. Sprzeciwiam się systemowemu uznawania Ślązaków za „szczep” polskości i jednocześnie szanuję wolność jednostki do określania własnej przynależności narodowej oraz etnicznej.

Wykorzystując prawo do zrzeszania się, wolności słowa oraz przepływu kapitału i ludzi – obowiązkiem wszystkich Ślązaków jest wspieranie śląskiej kultury, języka i przynależności narodowo-etnicznej. Każdy może to robić na swój sposób – poprzez działalność naukową, publicystyczną, społeczną, wspierania inicjatyw i stowarzyszeń górnośląskich, a także i przede wszystkim – poprzez angażowanie się w działalność polityczną na każdym szczeblu.

Jak możesz pomóc?

Portal Tuudi.net to Wy. Ja jestem tylko autorem, który spisuje myśli i spostrzeżenia. Są one nierzadko zbieżne z Waszymi, o czym piszecie mi w komentarzach, mailach lub wiadomościach prywatnych. Na prowadzenie portalu poświęcam swój wolny czas oraz osobiste fundusze. Dla Waszej wygody na stronie nie wyświetlam reklam.

Chcesz mi pomóc?

  • Zapisz się do newslettera i omińmy portale społecznościowe wraz z ich wadami i zaletami,
  • Wolisz social media? Znajdziesz mnie na Facebooku i Twitterze. Daj lajka, będzie mi bardzo miło,
  • Wyślij link do portalu do swoich znajomych, którzy zainteresowani są górnośląską tematyką,
  • Prowadzisz stronę, portal lub bloga? Dodaj link do Tuudi.net. Dzięki temu pomożesz mi w skutecznym pozycjonowaniu. Jeśli chcesz to zrobić, ale nie wiesz jak – napisz do mnie. Chętnie pomogę :)

Wam i sobie życzę dalszego zaangażowania w propagowanie śląskości. Chciałbym, aby każdy z nas uświadomił sobie, jak wielką rolę ma do odegrania na współczesnym Górnym Śląsku.

Dziękuję Wam za to, że jesteście! Za każde słowa wsparcia, ale także krytyki i polemiki.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj