Portal Tuudi.net obchodzi dzisiaj swoje 15 urodziny!

Tworzenie portalu tematycznego jest trudne i czasochłonne. Szczególnie jeśli czas dzieli się na pracę zawodową, życie prywatne, zainteresowania i... sen. Nigdy jednak nie narzekałem, bo dzięki Tuudi.net poznałem wspaniałych i zaangażowanych ludzi w działanie na rzecz Górnego Śląska, odbyłem niezliczone rozmowy, napisałem kilkaset artykułów.

-

Drodzy Czytelnicy!

Dziękuję Wam serdecznie za to, że jesteście ze mną tak długo. To właśnie dzięki stronie i Waszemu wsparciu odkrywałem, a teraz opisuję mój Śląsk i naszą śląskość. Za mną wiele śląskich demonstracji, dwa Spisy Powszechne, zbieranie podpisów pod projektem zmiany ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, kilka debat, niezliczona ilość wywiadów i wypowiedzi dla większych i mniejszych mediów.

15 lat pisania i tworzenia ukształtowało to kim teraz jestem, w wieku 32 lat. Wiem, że moja działalność miała wpływ na poglądy wielu Czytelników – jest to wielka odpowiedzialność za wypowiadane i pisane przeze mnie słowa.

Chciałbym podziękować w szczególny sposób za otrzymane na przestrzeni 15 lat wszystkie e-maile i wiadomości. Niektóre z nich były tak bardzo osobiste i przejmujące, że nierzadko wiele godzin zastanawiałem się co powinienem odpisać. Szczególnie często w trakcie pandemii i początku nauki zdalnej kontaktowało się ze mną wielu nauczycieli pytając, czy tworzone przeze mnie materiały mogą wykorzystywać w trakcie lekcji on-line. Nie ma lepszej nagrody dla twórcy niż świadomość, iż jego artykuły mogą posłużyć jako materiały edukacyjne w trakcie kształcenia młodych ludzi.  

Zostało zaledwie kilka kroków do „pełnoletności”.

Tworzenie portalu tematycznego jest trudne i czasochłonne. Szczególnie jeśli dobę dzieli się na pracę zawodową, życie prywatne, zainteresowania i… sen. Nigdy jednak nie narzekałem, bo dzięki Tuudi.net poznałem wspaniałych i zaangażowanych w działanie na rzecz Górnego Śląska ludzi, odbyłem niezliczone rozmowy, napisałem kilkaset artykułów. Poświęcenie zawsze przychodzi łatwej, gdy się jest osobiście zaangażowanym w wyznawaną ideę.

Na kolejne 15 lat chciałbym życzyć Wam śląskości, która nie rozwodni się w polskim nacjonalizmie. Sobie – wytrwałości, a Śląskowi – otwartości.

Łukasz Tudzierz, redaktor naczelny.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Portal w Google News!
Łukasz Tudzierz
Łukasz Tudzierzhttps://tuudi.net
Ślązak, felietonista, taternik. Od 2006 roku opisuję i komentuję Górny Śląsk. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Łazisk Górnych. Kocham Śląsk.

6 KOMENTARZE

 1. Jesteśmy razem przez Pańską stronę internetową od ponad dziesięciu lat.
  Ilekroć otwierałem stronę RAŚ, a teraz stronę Wachtyrza, zaraz , w drugiej kolejności wchodzę na stronę Tuudi.net. Szukam nowego tekstu, który dawniej, przed 5-10 laty znajdowałem częściej niż dziś.
  Rozumię, że mądre myśli wymagają czasu by dojrzały do publikacji.
  Pozostaję z nadzieją na kolejne lata lektury Pańskiej strony internetowej,
  z poważaniem
  Grzegorz Grudnik

  • Panie Grzegorzu, także nad tym ubolewam, naprawdę. Wraz z wiekiem wzrasta także liczba zobowiązań i jednocześnie spada ilość wolnego czasu. Parę lat temu zadecydowałem, że praca medialna będzie moim hobby, a w życiu zawodowym pójdę w innym kierunku. Z perspektywy czasu uważam to za słuszną decyzję, niemniej zdawałem i zdaję sobie sprawę z konsekwencji.
   Dziękuję, że jest Pan ze mną!
   Łukasz

 2. Tuudi, gratuluję i jednocześnie przestrzegam. Moje pierwsze auto po osiągnięciu pełnoletności… spaliło się. Czego nie życzę :)

 3. Gratuluje i podziwiam, że Panu się „chce”. Ma Pan pasje i niech Pan je rozwija i pielęgnuje i sygnalizuje Śląskiem. Zdrowia i wytrwałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


3,022FaniLubię
763ObserwującyObserwuj
120ObserwującyObserwuj
1,049ObserwującyObserwuj