Przygotowałem test, w którym na podstawie pytań dowiesz się, jakim Ślązakiem lub Ślązaczką jesteś. Pamiętaj, aby skupić się, dobrze przeczytać i zrozumieć sens pytań oraz odpowiedzi. Po rozwiązaniu quizu koniecznie napisz w komentarzu jaki wynik otrzymałeś :)

Powodzenia!

W latach 1919, 1920 i 1921 miały miejsce:

wikimedia.org

 

Podobało Ci się?

Sprawdź więcej

ŚLĄSKI QUIZ

Sprawdź w quizie jak dobrze znasz ślonsko godka
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,73 out of 5)

27 KOMENTARZE

  1. Mnie wyszło śląski nacjonalista. Zgadzam się, ale pod warunkiem, że autor ma na myśli taki nacjonalizm jak kataloński, czyli dążenie do własnej państwowości, a nie taki jak polski, któremu mimo polskiej państwowości i wszechobecnej polskości, tej polskości jest wciąż za mało i krzyczy o jej zagrożeniu. Nie rozumiem doboru postaci historycznych. Ja wybrałem Ulitzkę, bo przynajmniej do wiosny 1919 próbował przeforsować niepodległość, ale powinni tam być Józef Kożdoń lub Ewald Latacz.

  2. Przede wszystkim niy ślązak,jyno ślonzok,to po primo,po wtore niy widza żodnyj parti co by boła do ludzi,kożdy paczy koryta i tyla. Politycy i rzond powinni być do ludzi,a niy na odwrot,i tyla mom do pedzynio.Amen.

  3. Wyszło mi: “Polski patriota mający w sercu Śląsk, ale na pierwszym miejscu Polskę”. I tak też uważam, a Ślązakiem jestem od pokoleń. :)

  4. Jestem Śląskim Patriotą,i o tym już dawno byłem przekonany, myślę że,im więcej będziemy o Śląskich sprawach mówić , może lepiej nas będą widzieć.

  5. Dziwne, mieszkańcowi Śląska wychodzi, że jest nacjonalistą (nieważne, jakim) i zamiast się nad sobą zastanowić (Daj Bóg- nad emigracją z Górnego Śląska), jeszcze się swoim nacjonalizmem publicznie chwali? Mało już z tego powodu zła było w regionie? Ludzie !!!

  6. Wyszlo mi nacjonalistka, ale się nie zgadzam z takim pojęciem – mocno przesadzone:) aczkolwiek lepsze to niż polska patriotka. Jestem po prostu Ślązaczką. która ma przodków Ślązaków od 300 lat .

  7. Śląski Patriota, lojalny wobec Polski.Jestem dumna, w końcu pierwsze pokolenie rodzone na Śląsku(Matka-Mazowsze,Ojciec-Wielkopolska).Może przez to, że tyle rodziny z Polski, tak łatwo jest mi dostrzec śląską odrębność.I to nie tylko o godke chodzi,którą, niestety, nie władam i rozumiem także nie w pełni.Nie, nie tylko.Śląsk jest moją ojczyzną, czy się to komukolwiek podoba ,czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here